Pļaviņu Romas katoļu draudzes īss vēsturisks apraksts

Pļaviņu Romas katoļu draudze darbojās jau 20. gadsimtā 30. gadu otrajā pusē. Dievkalpojumi tika noturēti Latvijas Armijas kapelā (tagadējā veikala Centrs ēkā). Draudzi apkalpoja prāvests Sosnovskis. No 1947. g. Daugavas malā, starp tagadējo sociālās palīdzības dienesta ēku un „Uļumuižu”, dievkalpojumi tika noturēti privātmājā vienu reizi mēnesī. 1949. gadā toreizējā  valdība aizliedza reliģiskām organizācijām darboties privātmājās. Pļaviņu draudze pievienojas Kokneses draudzei, kuru apkalpoja prāvesti M. Krumpāns, J. Strods, D. Punculis, A. Mičulītis, A. Joņukalns, J. Zviedrāns, A. Blūms u.c.

No 1987. g. Pļaviņu katoļu draudze atsāka darboties Pļaviņās, pateicoties vietējai ev. luteriskās sv. Pētera baznīcas draudzes labvēlībai, atvēlot savu baznīcu dievkalpojumu noturēšanai.

001

Organizētājs un iedvesmotājs bija bijušais Jēkabpils dekanāta dekāns + J. Bratuškins. Draudzes kori vadīja ilggadēja Pļaviņu kultūras nama jauktā kora diriģente. Pļaviņu bērnu mūzikas skolas pedagoģe I. Lazdāne, kura tagad ir Aglonas bazilikas kora skolas direktore un ērģelniece.

002

2001. gadā septembrī pr. V. Stulpina vadībā iesākās darbi pie zemes īpašuma iegādāšanās  Pļaviņu katoļu draudzes vajadzībām. No 2003. g. Pļaviņu draudzi apkalpoja pr. R. Rasnacis no Madonas. No draudzes atjaunošanas brīža, draudzes priekšnieka amatā cītīgi darbojas A. Grudulis. 2003. g. sākās darbi pie savas baznīcas celšanas, pārbūvējot veco noliktavu Raiņa ielā 47.

004

003

2007. g. 16. decembrī notiek baznīcas iesvētīšana. Šajā svinīgajā dienā kardināls J. Pujats draudzi iepazīstina ar jauno prāvestu Ingaru Stepkānu.

015

2014. g. 8. maijā līdz 2015. g. 11. oktobrim draudzi vadīja prāvests pr. Andžejs Stoklosa.

No 2015. g. 11. oktobra draudzi vada pr. Pēteris Alusiks.